دسته‌بندی نشده

یک کارگزار گمرکی و یا شرکت بازرگانی چگونه اختلافات گمرکی را حل می کند؟

 کارگزار گمرک و یا وکیل هر سازمان و نیز گروه بازرگانی بر قوانین واقف هستند، و تغییرات را بررسی نموده و بروکراسی اداری را می شناسند و برای رسیدن به مقصود و حل اختلاف از تجربه و تخصص خود استفاده می کند.

در این راستا کارهایی که یک گروه بازرگانی و یا وکیل برای حل اختلافات گمرکات انجام می دهد، به طور خلاصه به شرح زیر می باشد:

پیش بینی و پیشگیری های لازم برای اختلافات گمرکی برآورد نموده و از به وجود آمدن مشکل جلوگیری می کند.

در صورت بروز مشکل پیش بینی هایی را صورت می دهد و راهکارهایی را برای حل اختلاف ارائه می دهد.  این راهکارها شامل تهیه لوایح و مستندات استاندارد و قانونی برای شرکت در کمیته های فنی، کمیسیون های حل اختلاف و دادگاه های اداری می باشند.

در گام بعدی کارگزار و یا گروه بازرگانی در مراجع قانونی و کمیسیون ها حاضر شده و نسبت به حق و حقوق تاجر و صاحب کالا قوی و اصولی دفاع می کند.  کارگزار و یا وکیل با استفاده از مستندات و لوایح جنبه های نادیده قانون را شفاف و واضح برای قاضی و یا مجموع افراد کمیسیون قرائت نموده و با این کار آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

حکم دادگاه های اداری و کمیسیون ها به صورت خودکار جریان نمی یابد و نیاز به دوندگی هایی دارد، که در این راستا فرد کارگزار، وکیل و یا کارشناسان بازرگانی بعد از صدور حکم اقداماتی را در جهت تسهیل و تسریع اجرای حکم انجام می دهند.

همچنین کارگزار گمرک، وکیل و یا کارشناسان بازرگانی می تواند اختلافاتی در ارتباط با ارزش کالا. تعرفه، شرایط ورود، ماخذ حقوق ورودی و موارد دیگر را نیز به طور کامل حل و فصل نماید.

نتیجه اینکه اختلافات گمرکی و حل آنها موضوع مهم و جدی می باشد که در صورت صدور حکم قطعی در مورد آنها ضرورت اجرایی خواهد داشت.  بنابراین بهتر است که فرد تاجر  کارهای بازرگانی واردات و صادرات و امور گمرکی خود را به کارگزار، وکیل و یا یک تیم بازرگانی مجرب سپرده تا به موقع از بروز چنین مشکلات و اختلافاتی پیشگیری نماید.

زیرا بروز اختلافاتی نظیر کم اظهاری، عدم مطابقت کالا، اشکالات سهوی و مواردی از این قبیل موارد سهوی، مشکلاتی هستند که در صورت نبود یک مشاور و یا وکیل در کنار خود می تواند مجازات ها و هزینه های سنگینی را متحمل فرد تاجر و صاحب کالا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *